Cílem naší služby je poskytnout informace o možnostech pomoci při doprovázení umírajícího blízkého v domácím prostředí až do smrti a pomoc při zajištění podmínek k péči v domácím prostředí (např. příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, paliativní péče, duchovní a psychologická péče).

Sociální poradna je dostupná v prostorách Domácího hospice Setkání a je k dispozici :

  • nevyléčitelně nemocným pacientům a lidem, kteří o ně pečují
  • rodinám nebo lidem, kteří zvažují péči o nevyléčitelně nemocného

             lidem, kteří dlouhodobě pečují o těžce nemocného a nevědí si rady nebo jsou unaveni

  • pozůstalým v době zármutku po smrti blízkého
  • lidem v krizové situaci 
  • lidem, kterým byla oznámena závažná diagnóza nebo prognóza
  • obecné poradenství v oblasti tzv. Dříve vysloveného přání ( https://www.cestadomu.cz/ke-stazeni.html )

Odborným garantem sociální poradny a sociálním pracovníkem je Bc. Martina Vrbová

Bližší informace o poskytování sociální služby v rámci DH Setkání, o podmínkách a principech domácí hospicové péče včetně koordinace příjmu pacientů, poskytne osobně nebo na telefonu:  733 694 160, nebo mailem: vrbova.setkani@seznam.cz

Pokud pacient především s onkologickým onemocněním a jeho rodina potřebují psychosociální podporu, lze uzavřít ústní smlouvu o poskytnutí sociální služby se sociálním pracovníkem v rámci Sociální poradny Domácího hospice Setkání. Tato služba není zpoplatněná.

OHLEDNĚ PŘÍJMŮ PACIENTŮ

A KONZULTACÍ VOLEJTE

V PRACOVNÍM TÝDNU

PO - ČT: 8.00 - 17.00 hod

PÁ: 8.00 - 12.00 hod

                                                    *

PO PRVNÍ SCHŮZCE, KDY SE DOZVÍTE POTŘEBNÉ INFORMACE, BUDE ZÁLEŽET NA VÁS, ZDA A KDY SE SLUŽBU DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČE ROZHODNETE VYUŽÍT.

MŮŽEME BÝT S VÁMI V RÁMCI SOCIÁLNÍ PORADNY V KONTAKTU MNOHEM DŘÍVE, NEŽ VAŠEHO BLÍZKÉHO PŘIJEMEME DO PÉČE, NEBO DOPROVÁZENÍ SVÉHO BLÍZKÉHO NAKONEC DÍKY INFORMACÍM, PSYCHOSOCIÁLNÍ PODPOŘE A PŘEDEVŠÍM SVÉMU ODHODLÁNÍ ZVLÁDNETE SAMI

   * 

                                             

                                                               Provozní doba :

Ambulantně v prostorách poradny - Javornická 1501, Rychnov n.Kn

PO : 8 - 11 hod  ČT : 8 - 11 hod   PÁ : 8 - 11 hod

Terénně u klienta : PO - PÁ: 11 - 20 hod dle dohody se stávajícími klienty DH Setkání

V případě potřeby je možné domluvit si schůzku i mimo stanovené hodiny.

Kontakty:

733 694 160

vrbova.setkani@seznam.cz

hospic.setkani@seznam.cz

V jakých situacích se můžete obrátit na sociální poradnu a jak probíhá spolupráce : 


Dozvěděli jste se o závažné nemoci a její závažné prognóze u Vašeho blízkého ? Dozvěděli jste se závažnou prognózu Vaší nemoci ?  Je příliš bolestné o tom mluvit se svými blízkými ? Máte strach ? Zavolejte, napište, domluvíme si schůzku u nás v kanceláři sociální poradny, nebo u Vás doma, pokud se nemůžete dostavit. Poskytneme Vám infomace týkající se péče a konkrétních služeb pro těžce nemocné, které se v těchto situacích nabízí ( domácí hospicové péče, příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, pečovatelská služba, domácí zdravotní péče a další ) Můžeme     s Vámi sdílet vaše obavy, které jsou v těchto situacích přirozené. Sdílení strachu, obav, nejistoty pomáhá obnovovat vnitřní rovnováhu, která je tak potřebná pro zvládnutí náročných životních období.


Přemýšlíte často o smrti ? Zemřel Vám někdo blízký ? Chcete si o tom otevřeně promluvit   a nemáte s kým ? Máte možnost si domluvit schůzku v kanceláři sociální poradny nebo na jiném místě. Můžete zavolat na uvedené telefonní číslo nebo napsat e-mail a svěřit se s tím,    co prožíváte, co na Vás těžce doléhá. Odpovíme Vám.


Chcete se nezávazně dozvědět, jak funguje domácí hospicová péče ? Zavolejte, domluvíme si schůzku v prostředí, na kterém se dohodneme ( kancelář sociální poradny, u Vás doma, kavárna...) Dozvíte se se potřebné informace o podmínkách a principech domácí hospicové péče, jak probíhá příjem pacienta, péče o něj a jeho blízké. Budete se moci zeptat na vše, co Vás bude   na toto téma zajímat.

,,Procházet s někým závěrečný úsek jeho pozemského života je dar pro obě strany.

Většinou nám uniká, že právě tato etapa života může být v životě ta nejdůležitější a nejhlubší ..... a to pro obě strany.

Také nás nemusí napadnout, že na smrt nemocný člověk může mít v terminálním stádiu svého života nějaké poslání.... a to pro obě strany.

Je to etapa, ve které nemocný člověk otevírá oblasti života a témata, o kterých v plné síle neuvažoval anebo nemluvil.

Komunikace se noří na hlubší rovinu, než jsou slova - pohled, gesta, dotek, vnímání beze slov, nebo jen se slovy podstatnými...."

                                                                                                                                            P. V. Kodet

Sociální poradna Domácího hospice SetkáníPotřebujete domluvit domácí hospicovou péči pro Vašeho blízkého ? Je dobré nás kontaktovat  v době, kdy jste se o závažné prognóze nemoci dozvěděli a neodkládat setkání na poslední chvíli, což znamená velký a zbytečný stres pro všechny zúčastněné a nedostatek prostoru pro uzavření důležitých životních témat jako je odpuštění, poděkování, smíření, rozloučení...., ale i finanční a majetkové záležitosti... Zavolejte, domluvíme si schůzku u nás v kanceláři sociální poradny nebo u Vás doma. Je dobré se vidět osobně, seznámit se, abyste věděli, kdo bude vstupovat do Vaší domácnosti.                                                                                                             Je dobré se připravit na náročné období, kterým si pravděpodobně budeme procházet  všichni,                  i když  v různé podobě.

PO PRVNÍ SCHŮZCE, KDY SE DOZVÍTE POTŘEBNÉ INFORMACE, BUDE ZÁLEŽET NA VÁS, ZDA A KDY SE SLUŽBU DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČE ROZHODNETE VYUŽÍT.                                

MŮŽEME BÝT V RÁMCI SOCIÁLNÍ PORADNY V KONTAKTU MNOHEM DŘÍVE, NEŽ VAŠEHO BLÍZKÉHO PŘIJEMEME DO PÉČE.

Pro příjem pacienta je v první řadě zapotřebí rozhodnutí rozhodnutí hospicového lékaře          a domluvení termínu příjmu s lékařem a zdravotními sestrami.                                                    Náš tým bude poté dle individuální domluvy a potřeby nápomocen při péči.