Oxygenátory máme pro pacienty i veřejnost

18.04.2024

Pro naše pacienty i pro veřejnost máme k zapůjčení řadu kyslíkových koncentrátorů (oxygenátorů), a to i díky vaší podpoře

Víte-li o někom, kdo by mohl kyslíkový koncentrátor potřebovat, můžete ho na nás odkázat.

Informace o ceně za půjčení přístroje a koupi příslušenství najdete ZDE.

Na fotografii jsou 4 kyslíkové koncentrátory IRENE, které dodávají vysokou koncentraci kyslíku s průtokem až 5 litrů za minutu. Díky kompaktnímu designu jsou snadno skladovatelné, udržovatelné a přenosné.

Dva z přístrojů jsme koupili díky příspěvku od Nadačního fondu Tesco, který jsme získali díky vašim hlasům pro náš projekt "Kyslíkové koncentrátory pro hospic" v rámci programu Vy rozhodujete, my pomáháme. Další přístroj jsme mohli zakoupit díky vašim darům.

Moc děkujeme ♥

A jak takové kyslíkové přístroje (neboli oxygenátory) fungují?

Jednoduše popsáno, kyslíkové koncentrátory zvyšují úroveň kyslíku vdechovaného pacientem, což napomáhá udržet optimální hladiny kyslíku v těle. Kyslík se aplikuje z přístroje pomocí kyslíkových brýlí či masky, a to v množství doporučeném lékařem, které se na přístroji nastaví. Přístroj neustále sleduje kvalitu průtoku kyslíku a jeho koncentraci. Výhodou kyslíkových koncentrátorů je to, že jsou mobilní, jednoduché na používání i na údržbu. Co se péče o přístroj týče, je potřeba pravidelně vyměňovat destilovanou vodu ve zvlhčovací nádobce a nádobku pravidelně čistit. Také filtry v zadní části přístroje je nutno pravidelně čistit, aby mohl oxygenátor správně fungovat. Praktickou obsluhu a fungování přístroje zájemcům ukazujeme a vysvětlujeme při zapůjčení v naší poradně.