Ocenění hejtmana pro našeho lékaře MUDr. Miliče Světlíka

10.05.2019

Jsme velmi rádi, že ocenění hejtmana získal také náš lékař Milič Světlík, který pomáhá umírajícím lidem v našem hospicu již od založení. Gratulujeme a děkujeme za službu, laskavou péči pacientům a jejich rodinám a také za milý humor, kterým Milič umí provázet každou situaci.

Doktor Milič Světlík věnoval svůj profesní život péči o nemocné. Jako řadový lékař a později primář chirurgického oddělení v opočenské nemocnici poskytoval zdravotní péči na špičkové úrovni a nezapomínal ani na lidskost a vlídnost k pacientům. Když skončil práci chirurga, našel Milič Světlík místo v Domácím hospici Setkání, kde nadále pomáhá zdejším pacientům. Je to člověk, který má vždy po ruce slova podpory, humor a nadhled. V hospici pracuje dobrovolně bez nároku na mzdu.