SOCIÁLNÍ PORADNA DOMÁCÍHO HOSPICE SETKÁNÍ

Cílem naší služby je poskytnout informace o možnostech pomoci při doprovázení umírajícího blízkého v domácím prostředí až do smrti a pomoc při zajištění podmínek k péči v domácím prostředí (např. příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, paliativní péče, duchovní a psychologická péče).

Sociální poradna je dostupná v prostorách Domácího hospice Setkání a je k dispozici :

  • nevyléčitelně nemocným pacientům a lidem, kteří o ně pečují
  • rodinám nebo lidem, kteří zvažují péči o nevyléčitelně nemocného
  • lidem, kteří dlouhodobě pečují o těžce nemocného a nevědí si rady nebo jsou unaveni
  • pozůstalým v době zármutku po smrti blízkého
  • lidem v krizové situaci
  • lidem, kterým byla oznámena závažná diagnóza nebo prognóza
  • obecné poradenství v oblasti tzv. Dříve vysloveného přání ( https://www.cestadomu.cz/ke-stazeni.html )

Odborný garant sociální poradny a sociální pracovnice : Mgr. Ludmila Popová

Sociální pracovnice: Bc. Tereza Mentziková

Bližší informace o poskytování sociální služby v rámci DH Setkání, o podmínkách a principech domácí hospicové péče včetně koordinace příjmu pacientů, poskytne osobně nebo na telefonu:  

733 694 160  nebo mailem: hospic.setkani@seznam.cz

Pokud pacient především s onkologickým onemocněním a jeho rodina potřebují psychosociální podporu, lze uzavřít ústní smlouvu o poskytnutí služby se sociálním pracovníkem v rámci Sociální poradny Domácího hospice Setkání. Tato služba není zpoplatněná.

Potřebujete domluvit domácí hospicovou péči pro Vašeho blízkého ?

Je dobré nás kontaktovat v době, kdy jste se o závažné prognóze nemoci dozvěděli a neodkládat setkání na poslední chvíli, což znamená velký a zbytečný stres pro všechny zúčastněné a nedostatek prostoru pro uzavření důležitých životních témat jako je odpuštění, poděkování, smíření, rozloučení...., ale i finanční a majetkové záležitosti... Zavolejte, domluvíme si schůzku u nás v kanceláři sociální poradny nebo u Vás doma. Je dobré se vidět osobně, seznámit se, abyste věděli, kdo bude vstupovat do Vaší domácnosti.

Je dobré se připravit na náročné období, kterým si pravděpodobně budeme procházet všichni, i když v různé podobě.

PO PRVNÍ SCHŮZCE, KDY SE DOZVÍTE POTŘEBNÉ INFORMACE, BUDE ZÁLEŽET NA VÁS, ZDA A KDY SE SLUŽBU DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČE ROZHODNETE VYUŽÍT.

.... MŮŽEME BÝT V RÁMCI SOCIÁLNÍ PORADNY V KONTAKTU MNOHEM DŘÍVE, NEŽ VAŠEHO BLÍZKÉHO PŘIJEMEME DO PÉČE....

....NEBO DOPROVÁZENÍ SVÉHO BLÍZKÉHO DÍKY INFORMACÍM, PSYCHOSOCIÁLNÍ PODPOŘE A PŘEDEVŠÍM SVÉMU ODHODLÁNÍ ZVLÁDNETE SAMI, NEBO S NAŠÍ MINIMÁLNÍ POMOCÍ....

Pro příjem pacienta je v první řadě zapotřebí rozhodnutí hospicového lékaře a domluvení termínu příjmu s lékařem a zdravotními sestrami. Náš tým bude poté dle individuální domluvy a potřeby nápomocen při péči.


OHLEDNĚ PŘÍJMŮ PACIENTŮ A KONZULTACÍ VOLEJTE V PRACOVNÍM TÝDNU

PO - ČT: 8.00 - 16.00 hod   PÁ: 8.00 - 12.00 hod

PO PRVNÍ SCHŮZCE, KDY SE DOZVÍTE POTŘEBNÉ INFORMACE, BUDE ZÁLEŽET NA VÁS, ZDA A KDY SE SLUŽBU DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČE ROZHODNETE VYUŽÍT.


V jakých dalších situacích se můžete obrátit na sociální poradnu a jak probíhá spolupráce :

Dozvěděli jste se o závažné nemoci a její závažné prognóze u Vašeho blízkého ? Dozvěděli jste se závažnou prognózu Vaší nemoci ? Je příliš bolestné o tom mluvit se svými blízkými ? Máte strach ? Zavolejte, napište, domluvíme si schůzku u nás v kanceláři sociální poradny, nebo u Vás doma, pokud se nemůžete dostavit. Poskytneme Vám informace týkající se péče a konkrétních služeb pro těžce nemocné, které se v těchto situacích nabízí (domácí hospicové péče, příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, pečovatelská služba, domácí zdravotní péče a další). Můžeme s Vámi sdílet vaše obavy, které jsou v těchto situacích přirozené. Sdílení strachu, obav, nejistoty pomáhá obnovovat vnitřní rovnováhu, která je tak potřebná pro zvládnutí náročných životních období.

Přemýšlíte často o smrti ? Zemřel Vám někdo blízký ? Chcete si o tom otevřeně promluvit a nemáte s kým ? Máte možnost si domluvit schůzku v kanceláři sociální poradny nebo na jiném místě. Můžete zavolat na uvedené telefonní číslo nebo napsat e-mail a svěřit se s tím, co prožíváte, co na Vás těžce doléhá. Odpovíme Vám.

Chcete se nezávazně dozvědět, jak funguje domácí hospicová péče ? Zavolejte nám, domluvíme si schůzku a budete se moct dozvědět potřebné informace o podmínkách a principech domácí hospicové péče - jak probíhá příjem pacienta, péče o něj a jeho blízké. Budete se moci zeptat na vše, co Vás bude na toto téma zajímat.

*Najdete nás na adrese: Javornická 1501, Rychnov nad Kněžnou ↓