SOCIÁLNÍ PORADNA Domácího hospice Setkání


Telefon: 733 694 160

E-mail: hospic.setkani@seznam.cz

Provozní doba

  • Ambulantně: Po-Pá 8.00-12.00
  • Terénně u stávajících klientů: Po-Čt 8.00-16.00, Pá 8.00-12.00

Odborný garant sociální poradny a sociální pracovnice: 

Mgr. Ludmila Popová

Sociální pracovnice: 

Bc. Tereza Mentziková


Cílem naší služby je poskytnout informace o možnostech pomoci při doprovázení umírajícího blízkého v domácím prostředí až do smrti a pomoc při zajištění podmínek k péči v domácím prostředí (např. příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, paliativní péče, duchovní a psychologická péče). 

Sociální poradna je dostupná v prostorách Domácího hospice Setkání a je k dispozici:

  • nevyléčitelně nemocným pacientům a lidem, kteří o ně pečují
  • rodinám nebo lidem, kteří zvažují péči o nevyléčitelně nemocného
  • lidem, kteří dlouhodobě pečují o těžce nemocného a nevědí si rady nebo jsou unaveni
  • pozůstalým v době zármutku po smrti blízkého
  • lidem v krizové situaci
  • lidem, kterým byla oznámena závažná diagnóza nebo prognózaNajdete nás na adrese: Javornická 1501, Rychnov nad Kněžnou ↓


Potřebujete domluvit domácí hospicovou péči pro Vašeho blízkého?

Je dobré nás kontaktovat v době, kdy jste se o závažné prognóze nemoci dozvěděli a neodkládat setkání na poslední chvíli, což znamená velký a zbytečný stres pro všechny zúčastněné a nedostatek prostoru pro uzavření důležitých životních témat...

Zavolejte, domluvíme si schůzku u nás v kanceláři sociální poradny nebo u Vás doma. Je dobré se vidět osobně, seznámit se, abyste věděli, kdo bude vstupovat do Vaší domácnosti.

PO PRVNÍ SCHŮZCE, KDY SE DOZVÍTE POTŘEBNÉ INFORMACE, BUDE ZÁLEŽET NA VÁS, ZDA A KDY SE SLUŽBU DOMÁCÍ HOSPICOVÉ PÉČE ROZHODNETE VYUŽÍT.

Pro příjem pacienta je v první řadě zapotřebí rozhodnutí hospicového lékaře a domluvení termínu příjmu s lékařem a zdravotními sestrami. Náš tým bude poté dle individuální domluvy a potřeby nápomocen při péči.


OHLEDNĚ PŘÍJMŮ PACIENTŮ A KONZULTACÍ VOLEJTE V PRACOVNÍM TÝDNU

PO - ČT: 8.00 - 16.00 hod   PÁ: 8.00 - 12.00 hod


V jakých dalších situacích se můžete obrátit na sociální poradnu:

Dozvěděli jste se o závažné nemoci a její závažné prognóze u Vašeho blízkého? Dozvěděli jste se závažnou prognózu Vaší nemoci? Je příliš bolestné o tom mluvit se svými blízkými? Máte strach? Zavolejte nám nebo napište a domluvíme si schůzku. Poskytneme Vám informace týkající se péče a konkrétních služeb pro těžce nemocné, které se v těchto situacích nabízí (domácí hospicové péče, příspěvek na péči, kompenzační pomůcky, pečovatelská služba, domácí zdravotní péče a další). Můžeme s Vámi sdílet vaše obavy, které jsou v těchto situacích přirozené. Sdílení strachu, obav, nejistoty pomáhá obnovovat vnitřní rovnováhu, která je tak potřebná pro zvládnutí náročných životních období.

Přemýšlíte často o smrti? Zemřel Vám někdo blízký? Chcete si o tom otevřeně promluvit a nemáte s kým? Můžete zavolat na uvedené telefonní číslo nebo napsat e-mail a svěřit se s tím, co prožíváte, co na Vás těžce doléhá. Odpovíme Vám.

Chcete se nezávazně dozvědět, jak funguje domácí hospicová péče? Zavolejte nám, domluvíme si schůzku a budete se moct dozvědět potřebné informace o podmínkách a principech domácí hospicové péče - jak probíhá příjem pacienta, péče o něj a jeho blízké. Budete se moci zeptat na vše, co Vás bude na toto téma zajímat.