Hospic slavil s Víťou Marčíkem

16.10.2018

Benefice k pátému výročí našeho hospice byla ve znamení radosti, moudrosti a originality Víti Marčíka a jeho divadla. Dopolední představení Labyrint světa a ráj srdce pro gymnázia otevřelo otázku hodnot a vneslo světlo do postojů a priorit člověka. Víťa nejprve posluchače zahrnul gejzírem myšlenek z pera Jana Amose Komenského. Nakonec svým jedinečným způsobem vykreslil lidské srdce a povzbudil k rozhodnutí osvobodit beránka utlačovaného vlkem.

Večerní představení O holčičce, která se ještě nenarodila mile pohladilo posluchače nápaditostí, něžností a hloubkou. Příběh utkaný z obrazů přesahujících čas a prostor vzal všechny jistě za srdce. Publikum neméně nadchla píseň o kukačce a jiné lidové zpěvy. Závěrečná Pohádka o lásce vedla divákovu mysl životní poutí každého člověka k Lásce, která sahá až za hranice smrti.

Víťa zaujal, potěšil a rozveselil. Takový už Víťa prostě je!
K úžasné atmosféře přispěli přátelé hospice, kteří připravili občerstvení s dobrým vínem. Krásnější vyjádření vděčnosti za celých pět let hospicové péče jsme si nemohli přát. Děkujeme!